Terapia Biofeedback jest to metoda bazująca na biologicznym sprzężeniu zwrotnym. Podczas treningów EEG Biofeedback dostajemy informację o tym, jak w danej chwili pracuje nasz mózg, co obserwujemy jako zmianę w grze, filmie lub animacji na ekranie monitora. Dzięki temu możemy wpływać na jego pracę. Uzyskanie zapisu pracy mózgu umożliwiają umieszczone na głowie elektrody. Sygnał, który odbierają, jest przetwarzany na zapis poszczególnych fal mózgowych. Dzięki odpowiednim ustawieniom program komputerowy reaguje. W ten sposób zmniejszamy ilość fal, których jest za dużo, a zwiększamy tych, których jest za mało.

EEG Biofeedback zalecany jest dla sportowców oraz osób pracujących umysłowo, które bardzo często są narażone na sytuacje stresowe i napięcie.

Trening mózgu EEG Biofeedback stosowany jest również w terapii osób mających zaburzenia koncentracji uwagi i uczenia się, w zaburzeniach pamięci, we wspomaganiu leczenia stanów depresyjnych i lękowych, w terapii ADD, ADHD, w terapii nadpobudliwości psychoruchowej. Jest to terapia bezpieczna.

 

JAK DZIAŁA TRENING EEG BIOFEEDBACK?

EEG Biofeedback wykorzystuje zasadę sprzężenia zwrotnego. Trening dostarcza Klientowi informacje zwrotne o czynnościach bioelektrycznych mózgu, ich funkcjonalności i dysfunkcjonalności w formie wykresów, gier, puzzli czy filmów. Terapeuta pomaga zrozumieć, jak kierować i kontrolować pracę swojego mózgu, a co za tym co za tym idzie, zmienić nieprawidłowy rozkład fal mózgowych.

 

ILE TRWA TRENING EEG BIOFEEDBACK?

To jak długo trwa trening EEG-biofeedback jest bardzo indywidualną kwestią dostosowaną do wieku oraz uwarunkowań. Terapia krótkoterminowa obejmuje zwykle 10 – 20 sesji, możemy wtedy zaobserwować zmiany w zachowaniu np. poprawę uwagi, zmniejszenie impulsywności. W bardziej złożonych problemach np. ADHD będzie to ok. 40 – 60 sesji.. Optymalną częstotliwością jest 2-3 spotkania w tygodniu, Wtedy efekty zauważalne są najszybciej. Minimalna częstotliwość spotkań to 1 raz w tygodniu.

 

CO PRZYNIEŚĆ ZE SOBA NA PIERWSZĄ WIZYTĘ?

Bardzo ważne jest aby na pierwsze spotkanie przynieść ze sobą:
– wynik badań EEG lub QEEG,
– karty informacyjne ze szpitala,
– opinie psychologiczne lub pedagogiczne,
– informacje o przyjmowanych lekach.

 

CO ZYSKUJEMY DZIĘKI TRENINGOWI EEG BIOFEEDBACK?

Dzięki temu treningowi możemy:

– ukierunkować i wzmocnić koncentrację uwagi,
– poprawić pamięci,
– kontrolować stany nadmiernego pobudzenia,
– zwiększyć odporności nastres,
– zmniejszyć napięcie emocjonalne,
– zoptymalizować funkcjonowanie procesów poznawczych,
– polepszenie czynności bioelektrycznej mózgu
– przyspieszenie efektywności innych rodzajów terapii.

 

JAK WYGLĄDA TRENING?

Klient siada w odpowiedniej dla siebie pozycji wygodnym fotelu. Terapeuta podpina elektrody: jedną na głowie, dwie pozostałe do uszu. Następnie dokonywany jest pomiar aktywności mózgu. W trakcie treningu trenujący za pomocą pracy swojego mózgu steruje animacjami pokazującymi się na monitorze komputera. Nagrodą za dobrze wykonany trening jest widok poruszającej się animacji i / lub usłyszenie dźwięku lub melodii. Bardzo ważne jest aby w trakcie sesji klient nie mówił oraz nie wykonywał zbędnych ruchów.

 

JAK WYGLĄDA PIERWSZE SPOTKANIE DIAGNOSTYCZNE?

Pierwsze spotkanie to konsultacja diagnostyczna, podczas której przeprowadzony zostanie wywiad z pacjentem, zapoznanie z metodą i urządzeniem oraz badanie diagnostyczne w celu ustalenia planu terapii. Badanie diagnostyczne ma na celu określenie jakich fal mózgowych jest za dużo, a jakich za mało w poszczególnych obszarach mózgu. Dzięki uzyskanym wartościom terapeuta może ustalić indywidualny plan terapeutyczny, poprawiający aktywność bioelektryczną mózgu czyli jego funkcjonowanie.

 

Zapisy pod numerem telefonu : 667 376 633